Bitcoin zostaje ponad 12 900 dolarów.

Bitcoin rozpoczął dzień z pozytywną dynamiką. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na poziomie 12.903,21 dolarów (+0,88%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum urósł do 413,95$ (+4,65%), podczas gdy XRP wzrósł o 0,3% i obecnie wynosi 0,257$. Mówi zespół analityków FxPro:

„Nawet jeśli Bitcoin próbował testować poziom 13.000 dolarów kilka razy w ciągu ostatnich 24 godzin, krypto napotkało na presję sprzedawców na wszystkich. Obecna dynamika tej waluty jest dość przewidywalna, ponieważ po gwałtownym wzroście trzeba przejść przez proces konsolidacji w pobliżu zajmowanych poziomów i wykazać w nich swoją stabilność.

W międzyczasie krypto ucierpi z powodu presji inwestorów mniej pewnych perspektyw Bitcoina, jak również tych, którzy zdecydowali się wycofać swoje zyski po ostatnim wzroście w krypcie. Od początku tygodnia kapitalizacja BTC wzrosła o prawie 30 mld dolarów, co doskonale odzwierciedla obecne pozytywne nastroje na rynku.

Jednak w odróżnieniu od roku 2017, kiedy to cykl wzrostowy wymazał wszystkie poziomy oporu, obecnie na rynku jest znacznie więcej graczy i przepływów finansowych, co oznacza, że proces break-even jest silniejszy po osiągnięciu nowych poziomów. Indeks chciwości i strachu dla Bitcoina i największych kryptosów skoczył od zeszłego tygodnia o 22 punkty do 74, umieszczając go w obszarze „chciwości“.

RSI dla pary BTC/USD zaczął spadać z obszaru wykupu. Zbliżające się wybory w USA, brak porozumienia w sprawie nowych zachęt, jak również wewnętrzne wiadomości o kryptach mogą doprowadzić do wzrostu zakupów kryptograficznych“. Według rankingu CoinMarketCap, 9 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 392 628 102 657 dolarów.

Comments are closed.